MINUST

Katrin Loodus

Emadus on enesearengu kiirtee

Minu nimi on Katrin ja olen EMA 2.0 asutaja ning mentor. Lisaks kaheksanädalaste elujaatavate muutuste programmi algajatajale, emade ajajuhtimise töötoa ning mitmete vaimset tervist toetavate ürituste läbiviijale, olen ka kahe väikese lapse ema.

Olen kirglik ja pragmaatiline enesearengu entusiast ning usun, et kõik loodu allub kindlale süsteemile ja kasutades elurütmide mustreid, saame oma elu mitte ainult paremaks muuta, vaid teha seda meeldivamal ja kiiremal moel. Need teadmised ei ole minu juurde jõudnud valmispakendina ja elu tipphetkedel, vaid pigem vastupidistes olukordades, kuid seda tähelepanelikum olen olnud saadud elutarkuste osas.

EMA 2.0 sündis justnimelt hetkel, mil olin läbimas sünget etappi oma elus, kus esmakordselt emaks saades, peale rasket erakorralist keisrit, end kaotasin. Mu senine maailm koos kõikide karjääri ning isikliku elu edulugudega oli muutunud kaugeks ning otsisin viisi, kuidas olukorraga toime tulla. Samm-sammult hakkasin tegelema asjadega, mida pidasin endale omaseks, taasavastades palju vanu, kuid ühtlasi loobudes ka väga mitmest, mis enam mu mõtteviisiga kokku ei sobinud.

Selle hingelise ja meelelise korrastuse käigus avastasin, et muutused, mida olen seni nii väga kartnud, alluvad kindlale rütmile, harjutades ajapikku mu tundmatuse ees tekkinud hirmud. Hakkasin üha julgemalt avastama uusi ja enda jaoks seni välistatud valdkondi, mida muuta. Ühel päeval saabus aga sügav taipamine, et kuigi olen elus pidanud arengut võimalikuks vaid läbi kannatuste ning kui senine lähenemine on aidanud mul üle saada suurimast madalseisust mu elus, siis äkki on võimalik neid samu rütme kasutades ka seniseid positiivseid eluaspekte ja -valdkondi, mida rohkem oma elus kogeda soovin, hoopis võimendada.

Viies teooria praktikasse sain oma hüpoteesile ka kinnituse ja olin saadud avastusest vaimustuses. See elevus tekitas minus suure tahtmise omandatut jagada ning olla toeks ka teistele muutuste soovijaile ning asusin tegutsema. Oma sihtrühma kaardistades taipasin, et kahe lapse emana vajan seda ettevõtmist ja mõttekäike ise enim.

Ei läinud ka kaua aega, kuniks tundsin ära, et justnimelt koostöö teiste emadega on see, mis minu missioonitunde mootorit tuksumas hoiab ja täpselt aasta pärast me pere teise lapse sündi, ühel vaiksel septembrikuu ööl, meie väikeses köögis, sai EMA 2.0 muutumistsüklite programm suure inspiratsioonipuhangu toel kirja selliselt, nagu seda elumuutva tööriistana oma elus kasutanud olin.

Täna, mitmeid EMA 2.0 muutumistsükleid ja südamesse pugenud grupimentorlusi hiljem näen, kui universaalsed, ent individuaalsed me kõik oma emaduse kogemuses oleme, kuid millise väega üheskoos liikudes eneselegi üllatuseks varem kättesaamatu eesmärgi kergusega oma argiellu loome.

Need ühised kasvamised ning kogemised on andnud hindamatu pilguvaate Eesti emade kodudesse ning südametesse, millest on välja kasvanud ka mitmed teised EMA 2.0 emade elu kergendavad ettevõtmised: ajajuhtimine emadele, raamatuklubi, vestlusring ning eesmärkide planeerimise töötuba. Peatselt juba ka töö ja eraelu tasakaalu programm.

See on vaid üks osa sellest teekonnast ja teadmistest, mida Eesti emadeni viia soovin ning loodan siiralt, et siin lehel või EMA 2.0 sotsiaalmeedia veergudel jagatu on muutnud või muutmas edaspidi Sinu emaduse teekonda kergemaks ja helgemaks.

Helge koostööni,

Katrin Loodus